Ağız ve Çene Cerrahisi

Ağız ve Çene Cerrahisi

Ağız boşluğu içerisinde bulunan yumuşak doku (yanak, damak, dil, dudak gibi) ve sert dokuları (dişler, kemikler) ilgilendiren her rahatsızlığın teşhisini ve cerrahi tedavisini gerçekleştiren uzmanlık alanıdır.
Diş çekimleri, ağız cerrahisinde en sık yapılan işlemdir. Klinik olarak sıklıkla çürük nedeniyle restore edilemeyecek dişlerin varlığında, diş çekimine karar verilir.
Ağız Diş ve Çene Cerrahisi alanında, rutin diş çekimleri, gömülü diş çekimleri, kök ucu rezeksiyonu, diş kaynaklı maksiller sinüs problemleri, çene eklemi problemleri, ortognatik cerrahi operasyonları, implant uygulamaları, çenelerdeki kistler, çenelerdeki tümörler, distraksiyon osteogenezis tedavileri yapılmaktadır.
Çene cerrahi tanı yöntemleri kapsamında; kliniğimizdeki panoramik röntgen cihazı ile aldığımız filminiz ile en doğru tedavi süreci uygulamaya konulmaktadır.
Bu sayede yapılacak operasyon öncesinde kesin tanı konularak tedavi planı tam olarak yapılabilmektedir.
Ağız diş ve çene hastalıkları ile ilgili cerrahi işlemler lokal anestezi (bölgesel uyuşturma) altında yapılabileceği gibi, genel anestezi altında da uygulanabilmektedir.