Pedodonti

Pedodonti

Pedodonti, yani Çocuk Diş Hekimliği, 0-14 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlığını korumayı ve oluşan hastalıkları tedavi etmeyi amaçlayan bir diş hekimliği dalıdır.
Kliniğimizde, çocuklara yönelik diş çekiminden özel diş protezlerine, kanal tedavisinden travmatik diş kırılmalarının tedavisine kadar tüm uygulamalar yapılmaktadır.
Çocuklardaki ağız ve diş hastalıklarını tedavi etmenin yanı sıra bu hastalıklardan korunmak için de birçok yöntem uygulanmaktadır.
Çocuklar için mükemmel bir diş sağlığı 6 ayda bir düzenli yapılan diş hekimi kontrolü ile sağlanabilir. Bu kontroller sırasında ağız ve diş sağlığını tehdit eden her türlü sorun tespit edilebilir. Burada önemli olan bu problemlerin erken teşhisi ve tedavisidir. Çocuk hastada erken teşhis çocuğun fiziksel ve duygusal gelişimini olumlu yönde etkileyecektir.
Çocuğunuzun ilk muayenesini, diş ağrısıyla tanışmadan önce yaptırarak o seansın sıkıntısız geçmesini sağlayabilir ve bu sayede diş hekimi korkusunu hiç yaşamamasına yardımcı olabilirsiniz.